Orientační ceník

Tak jako je každý člověk jiný, je jiný i každý překlad; každý překlad má jiné poslání a účel a vzniká za jiné situace. To pochopitelně ovlivňuje jeho cenu. A tak se objevuje celá řada faktorů, které mají vliv na stanovení ceny. Bylo by proto od nás velmi neprofesionální a nezodpovědné, kdybychom vám zde vypsali ceny překladů, protože na konečné faktuře byste se nestačili divit, co vše by se tam objevilo.

Přesto vám chceme poskytnout alespoň nějaký pohled do naší překladatelské kuchyně, abyste si mohli udělat představu o tom, co můžete čekat. Zejména pokud si překlad objednáváte poprvé.

Klíčovým faktorem je samozřejmě jazyková kombinace. Je pochopitelné, že překlady v jazykových kombinacích nejběžnějších jazyků jsou nejlevnější. Tak cenový prim hraje samozřejmě kombinace slovenština ˃ čeština, následovaná angličtinou ˃ češtinou. Nejnižší sazba, od které se můžeme odpíchnout je kolem 1 Kč za slovo zdrojového textu, tedy 250 Kč za normostranu. Naopak překlady v jazykové kombinaci pro nás cizích jazyků bývají dražší, například překlad v kombinaci estonština ˃ albánština.

Další důležitou skutečností je, o jaký druh textu se jedná. Odborné překlady jsou dražší než obecné překlady, které nevyžadují žádné specializované vzdělání a znalosti.

A pokud tušíte, že dalším důležitým faktorem, který se podílí na ceně je rychlost dodání, pak jste trefili hřebík na hlavičku. Expresní překlady jsou zpoplatněny expresními příplatky.

Některé dokumenty jsou graficky tak náročné, že je nelze začít běžně překládat a musejí je pro překladatele připravit speciálním způsobem grafici. Až poté může nastoupit překladatel. Vždy dbáme na to, aby naše překlady byly správně nejen jazykově, odborně, terminologicky, ale také po grafické stránce. V některých případech je to dokonce přímo klíčové, jindy je to jen výhodné pro rychlou orientaci v dokumentu a možnosti porovnání jazykových variant.

Grafickým zpracováním a vlastním překladem však naše práce zdaleka nekončí. Může se stát, že budete potřebovat provést jazykovou revizi, korekturu, úpravu stylu a spoustu dalších věcí, které nabízíme až při konkrétním obchodním jednání, tak abychom šetřili čas vás – našich zákazníků.

Pokud tedy potřebujete pomoci se svými dokumenty a překlady, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se s vámi spojíme a poskytneme vám konzultaci vašeho problému a připravíme vám řešení na míru. Konzultace a cenová nabídka je pro vás samozřejmě zdarma.

Tyto stránky používají nezbytné cookies. Cookies nezpracováváme ani nesbíráme .